Güncelleme: 02:46 TSİ 28 Şubat 2020 Cuma
Haberler

"silahlı kuvvetler" Haberleri

Toplam 52 sonuçtan 1 ila 20 arası haber.
İlker Başbuğ: Kozmik Oda'yı açmasaydık suikastların arkasında TSK var denecekti İlker Başbuğ: Kozmik Oda'yı açmasaydık suikastların arkasında TSK var… 11 Şubat 2019 Pazartesi

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ: "Biz Kozmik Oda'yı açmasaydık, Ahmet Taner Kışlalı, Necip Hablemitoğlu, Uğur Mumcu suikastlarının arkasında TSK var denecekti." HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Başbakan Yıldırım: Bu darbe girişiminde de gördük ki güvenlik zafiyeti var Başbakan Yıldırım: Bu darbe girişiminde de gördük ki güvenlik zafiyeti… 25 Temmuz 2016 Pazartesi

Başbakan Binali Yıldırım, "Bu darbe girişiminde de gördük ki burada bir güvenlik zafiyeti var. Hiyerarşi, komuta kademesiyle alt kademe arasında bazı sorunlar var. Bu sorunları ortadan kaldıracak şekilde yeniden yapılanmaya gideceğiz" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu iş 12 saatlik operasyon değil Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu iş 12 saatlik operasyon değil 17 Temmuz 2016 Pazar

Darbe girişimini protesto ederken şehit olanlar için Fatih Camisi'nde düzenlenen törene katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnlerine girecekler diyorduk, tam manasıyla inlerine girdik" dedi. Erdoğan, halktan meydanlardan ayrılmamalarını istedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Erdoğan: ABD’ye sesleniyorum, Pensilvanya'daki zatı artık teslim edin! Erdoğan: ABD’ye sesleniyorum, Pensilvanya'daki zatı artık teslim edin! 17 Temmuz 2016 Pazar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da halka hitap etti. Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri'ne seslenerek, "Terör listemizin içinde yer alan Pensilvanya'daki zatı bize teslim edin" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletim meydanlara insin Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletim meydanlara insin 16 Temmuz 2016 Cumartesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Silahlı Kuvvetler'in içinde malûm yapıya ait bir grup, ülkenin birliğine, beraberliğine ve bütünlüğüne yönelik bir kalkışma hareketinin içine girmiştir" dedi. Herkesi meydanlara çağırdı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Eski SAT komandosu Ali Türkşen'e 800 bin lira tazminat Eski SAT komandosu Ali Türkşen'e 800 bin lira tazminat 18 Nisan 2016 Pazartesi

Balyoz ve Poyrazköy davalarından yargılanan SAT komandosu Ali Türkşen, devlete karşı açtığı tazminat davasını kazandı. Türkşen, cezaevinde kaldığı 3.5 yıl için 800 bin lira alacak. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Orgeneral Özel: Mücadele kararlılıkla devam edecek Orgeneral Özel: Mücadele kararlılıkla devam edecek 12 Ağustos 2015 Çarşamba

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel, kendisine layık görülen devlet şeref madalyası töreninde konuştu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


YSK 'Erdoğan istifa etsin' talebini reddetti YSK 'Erdoğan istifa etsin' talebini reddetti 12 Temmuz 2014 Cumartesi

Yüksek Seçim Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adaylığı nedeniyle görevinden istifa etmesi gerektiği yönündeki talepleri reddetti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Başbakan Erdoğan: Başkonsolosumuzla görüştüm Başbakan Erdoğan: Başkonsolosumuzla görüştüm 13 Haziran 2014 Cuma

IŞİD tarafından Musul'da rehin alınan Türk vatandaşlarıyla ilgili konuşan Başbakan Erdoğan, ''Personelimizin ve aile fertlerimizin geri dönmesi için çabalarımız devam ediyor. Başkonsolosumuzla görüşmem oldu. Birinci önceliğimiz Musul'daki vatandaşlarımızın can güvenliği'' dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


71 bin 500 asker bugün terhis oldu! 71 bin 500 asker bugün terhis oldu! 31 Aralık 2013 Salı

Hükümet'in askerlik süresini 15 aydan 12 aya çekme kararı, yarın itibarıyla yürürlüğe girecek. Erken terhis olacak 71 bin 500 asker, yeni yılın ilk gününü ailesiyle geçirecek. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Orgeneral Karadayı: 28 Şubat darbe süreci değildir Orgeneral Karadayı: 28 Şubat darbe süreci değildir 12 Aralık 2013 Perşembe

28 Şubat davasının bugün 48. duruşması yapılıyor. Davanın 1 numaralı sanığı, tutuksuz yargılanan dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı, "28 Şubat süreci, bazı çevrelerce söylendiği gibi bir darbe süreci asla değildir" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Yılmaz: Bir de üstüne para veriyoruz Yılmaz: Bir de üstüne para veriyoruz 08 Aralık 2013 Pazar

Bazı temaslarda bulunmak üzere Malatya'da bulunan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, askerlik ile ilgili yeni bir çalışmanın olmadığını söyledi. Yılmaz ayrıca, asker davetinde bulunarak "2 bin liranın üzerinde de maaş veriyoruz. 11 ay askerlik yapıyorlar" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Yalman: Yıllarca sustum, artık yeter! Yalman: Yıllarca sustum, artık yeter! 04 Kasım 2013 Pazartesi

Sanık askerler ve aileleri tarafından dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ile birlikte mahkemede tanıklık yapmamakla ve gerçekleri anlatmamakla suçlanan Yalman, Hasdal'daki askerlerin hakkındaki suçlayıcı açıklamalarını yanıtlarken, eşine bile beddua ve hakaret edilmesine, cami avlusunda edep dışı saldırılara maruz kalmasına, kara propagandalara, dışlanmaya çalışılmasına ve itibarsızlaştırma kampanyalarına rağmen haksız yere suçlanan silah arkadaşlarını incitmemek için acılarla yaşamayı tercih edip sustuğunu vurguladı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Asker büyük şehirlerden çekilecek Asker büyük şehirlerden çekilecek 04 Ağustos 2013 Pazar

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bölgeler arasındaki kalkınma farkınının giderilmesi için askeri birliklerin nüfusu az olan illere kaydırılmasına yönelik çalışma yapıldığını kaydetti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


100 bin sözleşmeliye kadro 100 bin sözleşmeliye kadro 02 Ağustos 2013 Cuma

Köşk, 100 bin sözleşmeli personelin kadroya alınmasını da içeren torba kanunu onayladı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Mısır Ordusu eylemlerin ikinci gününde muhtıra verdi! Mısır Ordusu eylemlerin ikinci gününde muhtıra verdi! 02 Temmuz 2013 Salı

Mısır Ordusu, iki gündür devam eden eylemlere karışmayacağını fakat taraflar 48 saat içinde anlaşamazlarsa üzerine düşeni yapacağını açıkladı HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Fransa ordusu Bakan'a sessiz sedasız el çektirmiş Fransa ordusu Bakan'a sessiz sedasız el çektirmiş 12 Nisan 2013 Cuma

Fransa'da sessiz sedasız askeri darbe yaşanıyor... İsviçre basını, Cenevre bankalarındaki hesabını ülkesine beyan etmediğini itiraf ederek Fransa'da siyasi skandala neden olan eski Bütçe Bakanı Jerome Cahuzac'ın, Fransız ordusu ve gizli servsileri tarafından "düşürüldüğü" iddiasını ortaya attı. Gerekçenin de Fransa'nın savunma bütçesinde öngörülen tarihi kesintiler olduğu söyleniyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Bakan Şahin: Şiddet cari açığa benzemez Bakan Şahin: Şiddet cari açığa benzemez 05 Mart 2013 Salı

NTV'nin sorularını yanıtlayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, "Bizim alan akşamdan sabaha düzelmiyor; yol, bina yapmak, cari açığı azaltmak gibi değil. Sosyal alanda insan odaklı bir alanda ekiyorsun, biçmemiz için beklememiz gerekli" diye konuştu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Özkök: Erdoğan'ın söylediklerini destekliyorum Özkök: Erdoğan'ın söylediklerini destekliyorum 30 Ocak 2013 Çarşamba

Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Hilmi Özkök, Başbakan Erdoğan'ın tutuklu askerlerin durumuna ilişkin yaptığı açıklamayı desteklediğini açıkladı. Özkök, "TSK'yı terörizmle ilişkilendirmek çok yakıcı olmuştur. Büyük bir çoğunun hiçbir günahı, suçu yoktur" diye konuştu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Bakan Yılmaz: TSK diyorsa, doğrudur Bakan Yılmaz: TSK diyorsa, doğrudur 09 Ocak 2013 Çarşamba

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Genelkurmay'ın bugün 'Balyoz belgeleri' ile ilgili yaptığı açıklamayı değerlendirdi. TSK'nın darbe girişimde bulunanlarla bağlantısı olmadığını söyleyen bakan, "Silahlı Kuvvetler diyorsa, doğrudur'' dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler