Güncelleme: 07:25 TSİ 25 Ağustos 2019 Pazar
Haberler

"sindirim" Haberleri

Toplam 10 sonuçtan 1 ila 10 arası haber.
İnsan vücudunda bulunan yeni bir organ keşfedildi iddiası (Interstitiyum nedir?) İnsan vücudunda bulunan yeni bir organ keşfedildi iddiası (Interstitiyum… 29 Mart 2018 Perşembe

ABD'li araştırmacılar, insan vücudunda daha önce keşfedilmemiş bir organ bulduklarını iddia etti. ‘İnterstitiyum’ olarak adlandırılan organ, vücutta adeta bir "darbe emici" olarak görev yaparak dokuları koruyor. Uzmanlar, 10 litre sıvıdan oluşan intestitiyum"un vücuttaki en büyük organ olduğunu belirtiyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Balık tüketmek için 12 önemli neden! Balık tüketmek için 12 önemli neden! 28 Ocak 2017 Cumartesi

Cildin erken yaşlanmasını, saçların kurumasını ve yıpranmasını önlüyor… Bağışıklık sistemini güçlendiriyor… Zihni açarak unutkanlığa karşı etkili oluyor… Keskin gözler için de birebir. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Ramazanda mideyi bozan 7 hata! Ramazanda mideyi bozan 7 hata! 09 Temmuz 2014 Çarşamba

Uzun saatler süren açlık ve susuzluk sürecinin ardından yanlış beslenme alışkanlıkları mide sağlığını bozuyor. İftar ve sahurda aşırıya kaçmak, sağlıksız beslenmek ve uzmanların uyarılarına kulak vermemek geri dönüşü olmayan sağlık problemlerine davetiye çıkarabiliyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Sindirim sistemi hastalığı olanlar Ramazan'da dikkat Sindirim sistemi hastalığı olanlar Ramazan'da dikkat 27 Haziran 2014 Cuma

Uzmanlar; sindirim sistemi hastalığı olanların özellikle de reflü, gastrit ve ülser geçirenlerin oruç konusunda çok dikkatli olmaları gerektiği uyarısında bulundu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Bayram ziyaretlerinde yürümeyi tercih edin Bayram ziyaretlerinde yürümeyi tercih edin 25 Ekim 2012 Perşembe

Bayramda et ve tatlı tüketiminin arttığını belirten uzmanlar, sindirimi kolaylaştırmak için yakın mesafedeki bayram ziyaretlerinin yürüyerek yapılmasını öneriyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Eşek sütü için vatandaş sıraya giriyor! Eşek sütü için vatandaş sıraya giriyor! 01 Ekim 2012 Pazartesi

Türkiye'de son zamanlarda üretiminde artış gözlenen eşek sütünün birçok hastalığa faydasının olması değerinin artmasını sağladı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kolon kanserinin şifası eşek sütünde Kolon kanserinin şifası eşek sütünde 06 Haziran 2012 Çarşamba

Kleopatra zamanından beri faydaları bilinen eşek sütünün kolon kanseri gibi birçok kanser ve hastalık türünün tedavi sürecinde oldukça hızlandırıcı etkisi olduğu belirtildi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kanser hastası nasıl beslenmeli? Kanser hastası nasıl beslenmeli? 22 Eylül 2011 Perşembe

Kemoterapi ilaçlarının yan etkilerini azaltmak ve baskılanan vücut direncini arttırmak için tedavi sürecinde iyi bir beslenme planı uygulanmalı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Probiyotik yoğurt sağlıklı mı? Probiyotik yoğurt sağlıklı mı? 04 Ocak 2011 Salı

Probiyotik yoğurtlar ve içecekler sandığınız kadar sağlıklı olmayabilir. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Parkinson sindirim sistemini de etkiliyor Parkinson sindirim sistemini de etkiliyor 18 Eylül 2010 Cumartesi

Parkinson hastalığına yakalanan kişilerin beynindeki doku bozulmalarının sindirim sisteminde de görüldüğü belirlendi HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler