Güncelleme: 12:31 TSİ 20 Ekim 2018 Cumartesi
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Suudi Arabistan: Cemal Kaşıkçı, konsoloslukta öldü

SON DAKİKA FLAŞ HABER: Suudi Arabistan Krallığı, 2 Ekim'de İstanbul Suudi Başkonsolosluğu'na evlilik işlemleri için girdikten sonra haber alınamayan kayıp muhalif Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın "konsolosluk binasında yaşanan arbede sonucunda öldüğünü" açıkladı. Olay ile ilgili 18 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Suudi Arabistan Genel İstihbarat Başkan Yardımcısı Ahmed Asiri ve daha önce Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın danışmanlığını yapan Suud Kahtani var.
Suudi Arabistan: Cemal Kaşıkçı, konsoloslukta öldü
YERYÜZÜ HABER
Güncelleme: 12:31 TSİ 20 Ekim 2018 Cumartesi

Son dakika flaş haber!

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'nın yerli ve yabancı basına servis ettiği habere göre, Suudi Arabistan Kraliyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma sonucunda, kayıp muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul Başkonsolosluğu'na geldiği sırada konsoloslukta bulunan "başka Suudi vatandaşlarla tartışmaya başladığı, tartışmanın arbedeye dönüştüğü ve bunun sonucunda Kaşıkçı'nın hayatını kaybettiği" ileri sürdü.

GAZETECİ SUUDİ KAŞIKÇI CESEDİNİN AKIBETİ BELLİ DEĞİL

Suudi yönetimi tarafından gazetci Cemal Kaşıkçı'nın ölümüyle ilgili paylaşılan bilgiler arasında cesedinin akıbetine ile ilgili bir bilgi verilmedi.

Suudi Arabistan Krallığı Başsavcılığının dosya hakkındaki soruşturmayı sürdürdüğü ve gazeteci Cemal Kaşıkçı olayı ile ilgili 18 Suudi Arabistan vatandaşının gözaltına alındığı açıkladı.

SUUDİ KRALİYET MÜSTEŞARI İLE ÜST DÜZEY 4 İSTİHBARAT YETKİLİSİ GÖREVLERİNDEN ALINDI

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ülkesinin İstanbul'daki konsolosluk binasında öldürülmesi olayı ile ilgili üst düzey 5 kişiyi görevden aldırdığını açıkladı.

Görevden alınan kişiler arasında daha önce Veliaht Prens Muhammet bin Selman'ın danışmanlığını yapan Suud Kahtani ve Yemen'de Husilere karşı Suudi Arabistan öncülüğünde kurulan Arap koalisyonunun sözcülüğünü yapan Ahmed Asiri isimleri önem arz ediyor..

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler