Güncelleme: 17:07 TSİ 21 Ekim 2018 Pazar
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Suudi Arabistan yetkiliden yeni Cemal Kaşıkçı iddiası!

SON DAKİKA FLAŞ HABER: İsmini vermek istemeyen bir Suudi Arabistanlı yetkili, 2 Ekim'de evlilik işlemleri için Suudi Arabistan'nın İstanbul Konsolosluğu'na giden ve kendisinden bir daha haber alınamayan ancak daha sonra Suudi makamlarca öldürdüğünü itiraf edilen muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nasıl öldürüldüğünü anlattı. İddiaya göre, gazeteci Cemal Kaşıkçı kaçırılıp güvenli bir yerde tutulacaktı. Ancak Cemal Kaşıkçı, direnince boğularak öldürüldüğünü söyledi.
Suudi Arabistan yetkiliden yeni Cemal Kaşıkçı iddiası!
YERYÜZÜHABER ve NTV
Güncelleme: 17:07 TSİ 21 Ekim 2018 Pazar

Son dakika flaş haber!

İsmini vermek istemeyen bir suudi yetkili 2 Ekim'de 15 kişilik Suudi ekibin muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı nasıl öldürdüğünü anlattı.

Reuters haber ajansının ismininin açıklanmasını istemeyen Suudi yetkiliye dayandırdığı habere göre gazeteci Cemal kaşıkçı olayı şöyle gelişti:

Plana göre Cemal Kaşıkçı İstanbul’un dışında güvenli bir evde tutulacaktı. Cemal Kaşıkçı, Suudi Arabistan’a götürülmeyi reddetmeye devam ederse serbest bırakılacaktı.

Ancak plan başından itibaren ters gitti ve ekip emirleri çiğneyerek şiddet kullandı. Cemal Kaşıkçı Arabistan’a gitmeyi reddederek kendisini konsolosluğun dışında bekleyen birinin olduğunu söyledi ve 1 saat içinde dönmezse Türk yetkililere haber verileceğini bildirdi.

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı karşılayan 15 kişilik ekip önce onu kaçırmakla tehdit etti, ancak direniş göstererek bağırmaya başlayınca, ağzını kapattılar.

EKİPTEN BİRİ KAŞIKÇI GİBİ GİYİNDİ

Haberde, Suudi gazetecinin bu sırada, boğularak hayatını kaybettiği bildirildi. Kaşıkçı'nın konsolosluğu terk etmiş gibi görünmesi için 15 kişilik ekipten biri Kaşıkçı gibi giyindi.

Kaşıkçı'nın cesedi bir halıya sarıldı ve yerel bir işbirlikçiye yok etmesi için teslim edildi. Ekip ardından Suudi yetkililer üstlerine sahte bir rapor hazırlayarak Kaşıkçı’nın Türk yetkililere haber vereceğini söylemesi üzerine gitmesine izin verdiklerini iletti.

KAŞIKÇI OLAYI ORTAYA ÇIKMADAN TÜRKİYE'Yİ TERK ETTİLER

Ekip Kaşıkçı olayı ortaya çıkmadan da Türkiye’yi terk etti. İsmi açıklanmayan Suudi yetkiliye, Riyad yönetimi neden sürekli farklı açıklamalar yapıldığı sorulduğunda ise "Kendilerine ilk gelen bilgilerin yanlış olması nedeniyle" şeklinde cevap verdi.

Suudi Arabistanlı yetkili ayrıca ilk raporların yanlış olduğunun anlaşılması üzerine bir iç soruşturma başlatıldığını ve bu soruşturmanın da sürdüğünü söyledi.

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler