Güncelleme: 12:08 TSİ 14 Kasım 2017 Salı
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Suudi Arabistan'dan Mahmud Abbas'a ''Ortadoğu barış planını kabul et'' baskısı

Dış politikada izlediği agresif politikayla bilinen Ortadoğu'daki işgalci Siyonist isral ve ABD'nin en büyük destekçisi ve kuklası Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Filistin sorununa da müdahil oldu. Prens Selman'ın, Filistin yönetimi lideri Mahmud Abbas'a "ABD'nin hazırladığı Ortadoğu barış planını kabul et" baskısı yaptığı öne sürüldü.
Suudi Arabistan'dan Mahmud Abbas'a ''Ortadoğu barış planını kabul et'' baskısı
Güncelleme: 12:08 TSİ 14 Kasım 2017 Salı

İngiliz The Times gazetesi, Suudi Arabiszan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın Filistin lideri Mahmud Abbas'a Ortadoğu barış planı konusunda baskı yaptığını öne sürdü.

The Times gazetesi haberinde hem Filistin lideri Mahmud Abbas'ın hem ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve danışmanı Jared Kushner'in son dönemde Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a yaptığı ziyaretleri hatırlattı.

Gazeteye göre, Filistin lideri Abbas'ın Riyad temasları sırasında Kushner öncülüğünde hazırlanan Ortadoğu barış planı gündeme geldi.

Siyonist İsralil'in kuklası Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın Abbas'a "Trump planı açıkladığında ABD'liler ne önerirse kabul et ya da istifanı ver" dediği öne sürüldü.

İngiliz The Times gazetesi, Kushner'in ekim ayı sonunda Riyad'a yaptığı sürpriz ziyarete dair de ayrıntılara da yer verdi.

Kushner ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman arasındaki görüşmenin gece geç saatlere kadar devam ettiğini yazan gazete, iki ismin Ortadoğu barış planı üzerinde çalıştıklarını vurguladı.

Gazeteye göre plan 2018'in ilk aylarında açıklanabilir. Times'a göre barış planının hayata geçmesindeki temel amaçlardan biri de, işgalci Siyonist İsrail'le birlikte İran'a karşı daha iyi bir koordinasyon sağlamak.

Prens Selman uluslararası arenada etkinliğini artırırken, iç siyasette de gündemde yolsuzluk soruşturması var.

"RAKİPLERİNİ ORTADAN KALDIRIYOR"

Siyonist kuklası Suudi Arabistan'ın BM Daimi Temsilcisi Abdullah el-Muallimi gözaltına alınan prens, üst düzey görevliler ve milyarder işadamlarının adil yargılanacağını söyledi.

Soruşturma, Prens Selman’ın rakiplerini ortadan kaldırarak iktidarını güçlendirme çabası olarak yorumlanıyor. 

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford'tan YPG açıklaması

ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford'tan YPG…

SON DAKİKA FLAŞ HABER... ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford'dan YPG açıklaması geldi. Dunford,…
Türkiye'nin üçüncü çeyrek büyüme rakamları açıklandı

Türkiye'nin üçüncü çeyrek büyüme rakamları…

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Türkiye ekonomisi 2018'in üçüncü çeyreğinde yüzde 1,6 büyüdü.…
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler