Güncelleme: 10:20 TSİ 14 Aralık 2010 Salı
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Tekkede tövbe etti! - VİDEO

Canlı sunduğu yarışma programında yaptığı “mum söndü” gafı nedeniyle Alevilerin tepkisini çeken ve programı yayından kaldırılan Mehmet Ali Erbil, Hüseyin Gazi Türbesi ve cemevini ziyareti edip, kameralar önünde tövbe etti.
Tekkede tövbe etti! - VİDEO
Güncelleme: 10:20 TSİ 14 Aralık 2010 Salı

Ankara'daki Hüseyin Gazi Türbesi ve cemevini ziyaretine Star TV kamerasını da yanına alarak giden şovmen Mehmet Ali Erbil,  “35 yıldır bu toplumla hep barışık yaşadım ama böyle bir hata televizyonda başıma gelince en azından vicdanen kendi adıma rahatlamak adına onların bu dini vecibelerini, özel yerlerini gezmek, ziyaret etmek için ricada bulunduk” dedi.

Hüseyin Gazi'nin türbesinde dua okuyan Erbil Manevi huzura erdiğini belirterek, “Kara rağmen geldik. Öyle bir huzur içindeyim ki, değdi. İnşallah bu birlik beraberlik adına iyi bir mesaj olur. Onlar büyüklüklerini gösterdiler” diye konuştu.

Ardından cemevine gidip Alevi dedesinden af dileyen Erbil Alevi dedesinin sözlerini tekrarlayarak “Ben bir hata yaptım ama tövbe edip bu yola girdim” dedi. Erbil, “Tövbe estağfurullah mı?” sorusuna 3 kez “Tövbe estağfurullah” yanıtı verdi. Erbil daha sonra muharrem orucunu tutan Alevi vatandaşlarla birlikte iftar sofrasında yemek yedi.


Haber 7

Haber ile ilgili video
adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Kerry: IŞİD petrolü Türkiye veya Lübnan üzerinden satılıyor

Kerry: IŞİD petrolü Türkiye veya Lübnan üzerinden…

ABD Dışişleri Bakanı Kerry, "IŞİD petrolü yasa dışı yollardan yurt dışına Suriye’yle sınırı olan…
Fed beklenen kritik kararını açıkladı

Fed beklenen kritik kararını açıkladı

Yol haritasını çizeceği kritik açıklamayı yapan Fed, beklenildiği gibi faizde bir artışa gitmedi.…
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler