Güncelleme: 01:22 TSİ 21 Ekim 2018 Pazar
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Trump: Kaşıkçı ile ilgili cevaplar beni tatmin etmedi

SON DAKİKA FLAŞ HABER: ABD Başkanı Donald Trump, muhalif Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Konsolosluğu'nda öldürülmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Trump, ''cevapları bulana kadar tatmin olmayacağım.'' dedi.
Trump: Kaşıkçı ile ilgili cevaplar beni tatmin etmedi
YERYÜZÜ HABER
Güncelleme: 01:22 TSİ 21 Ekim 2018 Pazar

Son dakika flaş haber!

ABD Başkanı Donald Trump, yerli ve yabancı basının Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan İstanbul Konsolosluğu'nda öldürülmesiyle ilgili sorularını cevapladı.

Başkan Trump, “Kaşıkçı hakkında Veliaht Prens Bin Salman’ın önceden haberinin olmaması mümkün mü?” şeklindeki gazetecilerin sorusuna, “Bu mümkündür olabilir.” şeklinde cevap verdi.

Trump, “cevapları bulana kadar tatmin olmayacağım'' dedi. Trump ayrıca Suudi Arabistan'ın yaptığı soruşturmayı da överek “büyük bir adım” olarak değerlendirdi.

Trump, Suudi Arabistan, ABD'nin çok iyi bir müttefiği olduğunu ancak yaptıkları da affedilemez olduğunu dile getirdi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'da servis ettiği haberde, Suudi Arabistan Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma neticesinde, Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul Başkonsolosluğu'na geldiği sırada burada bulunan "başka Suudi vatandaşlarla tartışmaya başladığı, tartışmanın arbedeye dönüştüğü ve bunun sonucunda Kaşıkçı'nın hayatını kaybettiği" iddiada bulunmuştu.

2 Ekim'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na evlilik işlemleri için girdikten sonra haber alınamayan mehalif gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın "konsolosluk binasında yaşanan arbede sonucunda öldüğünü" itiraf etmek zorunda kalmıştı.. 

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler