Güncelleme: 00:46 TSİ 12 Şubat 2018 Pazartesi
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Trump: Kudüs'ü müzakere edilmesi mümkün değil

SON DAKİKA FLAŞ HABER: İşgalci Siyonist İsrail'den bir gazeteye röportajında ABD Başkanı Trump, "Kudüs'ü müzakere masasından kaldırarak, işgalci Siyonist İsrail'in başkenti olduğunu ve bu konunun artık müzakere edilmesinin mümkün olmadığını gösterdim." dedi.
Trump: Kudüs'ü müzakere edilmesi mümkün değil
Ajanslar
Güncelleme: 00:46 TSİ 12 Şubat 2018 Pazartesi

Son dakika flaş haber!

ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinin işgal altındaki Kudüs'ü işgalci Siyonist İsrail'in başkenti olarak kabul etme kararının kesin olduğunu ve müzakere edilmesinin mümkün olmadığını söyledi.

İşgalci Siyonist İsrail Hayom gazetesi tarafından yayınlanan röportajda Trump, ABD'nin Kudüs'ü işgalci Siyonist  İsrail'in başkenti olarak kabul etmesinin seçim vaadi olduğunu ve daha önceki birçok Amerikan başkanının aksine kendisinin bu vaadi gerçekleştirdiğini ifade etti.

Kudüs'ü işgalci Siyonist İsrail'in başkenti olarak kabul etmesi konusunda "pişmanlık duymadığına" işaret eden Trump, "Kudüs'ü müzakere masasından kaldırarak, işgalci İsrail'in başkenti olduğunu ve bu konunun artık müzakere edilmesinin mümkün olmadığını gösterdim." diye konuştu.

İki tarafın da barışı sağlayacak siyasi müzakerelere geri dönmesi gerektiği çağrısı yapan Trump, "barış anlaşmasını oluşturmak için iki tarafın da tavizlerde bulunması gerektiğini" belirtti.

İşgalci Siyonist İsrail'in Basra Körfezi'ndeki ülkeler ve özellikle de Suudi Arabistan ile ilişkileri hakkındaki soruyu yanıtlayan Trump, "İlişkiler geçmişten çok daha iyi. Bu ülkeler benim Kudüs ile ilgili kararıma saygı duyuyor." ifadelerini kullandı.

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Suriye'de YPG'nin denetimindeki Münbiç'te patlama: 4 ABD askeri öldü

Suriye'de YPG'nin denetimindeki Münbiç'te patlama: 4…

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Suriye'de YPG/PKK'nın işgalindeki Münbiç'te patlama meydana geldi.…
16 Ocak Çarşamba günü hangi il ve ilçede okullar tatil?

16 Ocak Çarşamba günü hangi il ve ilçede okullar…

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Yurt genelinde yoğun kar yağışı, soğuk hava ve don etkisi tekrar hisettirye…
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler