Güncelleme: 09:44 TSİ 20 Eylül 2018 Perşembe
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Van Edremit'te kaybolan 6 yaşındaki çocuk dolapta bulundu

SON DAKİKA FLAŞ HABER: Van merkez Edremit ilçesinde kaybolan 6 yaşındaki çocuk, jandarma, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), polis ekipleri ve vatandaşlar arama yaparken evin dolabından çıktı, çocuğun ailesi sevinç gözyaşları döktü.
Van Edremit'te kaybolan 6 yaşındaki çocuk dolapta bulundu
Ajanslar
Güncelleme: 09:44 TSİ 20 Eylül 2018 Perşembe

Son dakika flaş haber!

Van'ın Edremit ilçesine bağlı Süphan Mahallesinde, 6 yaşındaki Mevlüt Buldu, akşam saatlerinde arkadaşları ile oyun oynadıktan sonra evine gitti.

Akşam olunca aile küçük Mevlüt’ü evde görmeyince mahalle ve evin etrafını aradı. Olumlu netice alamayan aile durumu yetkililere bildirdi.

Jandarma, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), polis ekipleri kısa süre bölgeye gitti. Aile ve vatandaşlardan konu hakkında bilgi alan ekiplerin bir kısmı ev ve yakın çevreyi, bir kısmı evin yanından geçen kanalda aramaya başladı.

Jandarma insana duyarlı köpeğin de katıldığı aramada bir netice alamayan ekipler, bölgeye jandarma su altı ekiplerini istediler. Jandarma su altı ekibi kanala girerek yaklaşık 3 kilometre suda arama yaptı. 

Ekipler, arama yaparken, aile ve yakınları sabırsızlıkla gelecek güzel bir haberi bekledi. Saatler 23:35’i gösterirken evden büyük çığlıkların çıkması üzerine arama yapan bütün ekipler eve doğru koşmaya başladı. Küçük Mevlüt'ün, akşam eve geldiğinde odadaki dolaba girdiği ve uyuya kaldığı anlaşıldı.

Uykusunu alıp dolaptan çıkan Mevlüt’ü gören kalabalık sevinçten çığlık atarken, baba İlhan Buldu oğlunu sağ salim görünce bayıldı. Odadakiler su ve kolonya dökmesiyle baba Buldu kendine geldi. Çocuğunu kucağına alan aba Buldu, oğlunu doyasıya öptü.

Aile ve yakınları, kaybolan Mevlüt için gözyaşı dökerken, bu kez bulunduğu için sevinç gözyaşları döktüler. Baba Buldu ve dede emeği geçen herkese teşekkür etti.

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler