Güncelleme: 23:50 TSİ 18 Ağustos 2019 Pazar
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Yazarlığın Sırları

Yazar olabilmek için önce okumamız gerekir. Yazarlık bir bardak gibidir, doldurmadan boşaltacağımız bir şey. Ne kadar çok okursak elimiz o kadar kalem tutar. Bir konuyu yazarken sadece hafızamızdaki bilgiler yeterli olmaz.
Yazarlığın Sırları
YERYÜZÜ HABER
Güncelleme: 23:50 TSİ 18 Ağustos 2019 Pazar

 İnsanın doğasındaki yazarlık belirli bir yere kadardır. Bir yerden sonra farklı bilgilerden yararlanmalıyız. Yazar, kalemini defterini yanından ayırmamalı, aklına ne gelirse not alıp o hayallerden, düşüncelerden esinlenerek yazı yazabilir.

Yazar, bakmak ile görmek arasında ki farkı anlamış bir şekilde evrendeki canlıyı, her olayı ve insanlarla iletişim kurduğunda nasıl bir duygu içinde olduğunu anlamalı. Yazarın sanata farklı bir bağlılığı ise, başkalarının hikâyelerini dinlemeli araştırmalıdır. Dinlediği gördüğü hikâyelere can vererek şiirler, romanlar yazabilir.

İnsanların hayallerini anlatmasının en iyi yolu konuşmaktır. Mümkünse etrafınızdaki herkesle konuşun, konuşun ki, insanların nasıl bir algıya sahip olduklarını, onların hayat şartlarından faydalanarak etrafınızdan haberdar olun. Yazdığı yazıda, okuduğu şiirde neler anlatmak istediğini, nasıl bir duyguya kapıldığını anlayabilmemiz çok önemlidir.

Kitapta anlatmak istediği nedir? Nasıl bir duygu içinde olup yazmıştır, gibi sorulara daha rahat cevap verebiliriz böylece. Ve en önemlisi ise yazmak, yazıyla olur. Ne kadar çok üzerinde durursak yazmanın o kadar çok yazma alışkanlığımız gelişir Kendimizi, düşüncelerimizi ve duygu aktarımını doğru şekilde telaffuz edebilme özelliğimiz gelişir.

İrem Sena DURMUŞ

adv
Haberin Etiketleri : yazar, kitap, İrem Sena DURMUŞ, Yazarlık
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler